Меню сайту
Категорії розділу
Історія заповіднику
Холодний Яр — заповідник з унікальною екологією в самому серці України, на півдні Черкащини.
Легенда «Холодного Яру»
Холодний Яр – це містична земля на Півдні Черкащини.
Унікальна вода
Секрет продукції ТМ "Холодний Яр" криється в її головній складовій - унікальній воді
Від ґуральні до сучасного підприємства
Косарська ґуральня побудована на основі діючого цукрового заводу
Державне підприємство «Косарський спиртовий завод»
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 78
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Плей лист
************************* *************************

Історія

Головна » Файли » Історія заповіднику

Холодний Яр — заповідник з унікальною екологією в самому серці України, на півдні Черкащини
30.10.2010, 11:15

Тут незаймана природа, джерельна цілюща вода, природні озера, реліктовий ліс, де столітні дуби зберігають таємниці української історії.

Урочище Холодний Яр — реліктовий лісовий масив, площею понад 7 тисяч гектар, він є історичною пам'яткою і природним феноменом державного значення. Частина його площі (більше 1000 га) віднесена до Національного історико-культурного заповідника «Чигирин». За кількістю унікальних археологічних історичних, наукових об'єктів, а їх тут налічується понад 150, Холодний Яр займає перше місце в Україні. У лісовому масиві і на полях довкола нього скрізь розкидані кургани-могильники різних епох. Більшість їх за останні десятиліття зрівняно із землею. Учені знайшли незаперечні докази мешкання тут наших пращурів з якнайдавніших часів. І жодні катаклізми, війни і спустошення не призводили до заміни на цих землях автохтонного населення.

"Автографи" минулого трапляються тут буквально на кожному кроці, тут все дихає історією, історичним минулим нашого народу.
Глибоке враження від перебування в цих місцях зберігається у відвідувачів назавжди. У Холодному Яру археологи знайшли сліди всіх археологічних культур починаючи з трипільської землеробської культури, яка зародилася в лісостеповій зоні України за 5-4 тисячі років до Різдва Христова.

За часів Київської Русі ця місцевість служила пограничною смугою між племенами степових кочівників і осілими землеробами. Люди тут селилися ще з кам'яного століття. Хоча, період найбільшого розвитку припадає на скіфський період (6 – 4 століття до нашої ери), коли на цій території існувало величезне місто – центр ремесла і торгівлі.

До наших днів дійшли залишки декількох древніх поселень, оточених гігантськими землянами валами. Їх спільна протяжність перевищує 60 кілометрів. Найбільше з них Скіфське або Мотронінське, діаметром близько 3-х кілометрів і зведене в VI столітті до нашої ери. Воно знаходиться на Холодноярському плоскогір'ї. Сьогодні в центрі городища знаходиться Троїцкая церква Мотронінського монастиря. Ще одне древнє городище площею 150 гектар розташовується неподалеку на Княжій горі.

Заповідник Холодний Яр – унікальна місцевість, яка приховує в собі загадки багатьох сторінок історії України: козацькі часи, визвольна боротьба, Коліївщина, Холодноярська республіка, партизанський рух. Холодний Яр - це місце, де вирує непокірний дух козацької вольниці і славних Байди Вишневецького, Остапа Дашкевича, Богдана Ружинського, Криштофа Косинського, Северина Наливайка, Павлюка, Жмайла, Тараса Трясила, Суліми, Гуні, Скинута, Богдана Хмельницького, Петра Дорошенко, керівників загонів гайдамак, ватажка Коліївщині Максима Залізняка і інших захисників України, керівників повстань проти тих, хто пригноблював український народ.

У 1872 році в цьому заповіднику був побудований Косарський спиртзавод. З тих пір йде постійна модернізація виробництва. Вода для виробництва добувається з трьох гігантських підземних озер, створених вулканом більше двох мільйонів років назад. Десятиліттями цілі династії висококласних спеціалістів-технологів удосконалювали якість своєї продукції. У 1996 році цей досвід і традиції стали основою для народження нової торговельної марки – «Холодний Яр». Завдяки легкому смаку і унікальним рецептам горілка "Холодний Яр" за короткий час завоювала визнання споживачів.
Унікальність горілки «Холодний Яр» полягає в тому, що вона робиться на основі кращих зернових спиртів власного виробництва: отже і спирти і горілка виробляються на одній і тій самій холодноярській воді. Це забезпечує високу якість смаку і відсутність похмільного синдрому.
Категорія: Історія заповіднику | Додав: admin
Переглядів: 572 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: