Меню сайту
Категорії розділу
Історія заповіднику
Холодний Яр — заповідник з унікальною екологією в самому серці України, на півдні Черкащини.
Легенда «Холодного Яру»
Холодний Яр – це містична земля на Півдні Черкащини.
Унікальна вода
Секрет продукції ТМ "Холодний Яр" криється в її головній складовій - унікальній воді
Від ґуральні до сучасного підприємства
Косарська ґуральня побудована на основі діючого цукрового заводу
Державне підприємство «Косарський спиртовий завод»
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 78
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Плей лист
************************* *************************

Історія

Головна » Файли » Державне підприємство «Косарський спиртовий завод»

Державне підприємство «Косарський спиртовий завод»
31.10.2010, 12:56
У мальовничому куточку Кам'янського району Черкащини, де тихоплинна річка Тясмин черпає невгасиму енергію джерельних вод, яку потім віддає сивому Дніпру-Славутичу, де правічні дуби Холодного Яру упродовж століть свято оберігають історію рідного краю, розташоване село Косарі, відоме як в Україні, так і за її межами завдяки продукції свого спиртового заводу.

Початок Косарська гуральня бере з 1872 року. Село Косарі мало тоді православну церкву та церковноприходську школу, цегельний і винокурний заводи. Сталося так, що син місцевого поміщика Льва Давидова - Олександр - програв маєток поміщику-шляхтичу Розцішевському. Новий господар на основі діючого в селі цукрового заводу побудував Косарську гуральню, якій судилося довге, багате подіями, хоча й неспокійне життя. Гуральня вже з самого початку виробляла 40 відер спирту на добу. Основними видами сировини, що використовувалась на заводі, були зерно та картопля, які вирощували селяни з навколишніх сіл, і меляса - відходи цукроварної промисловості, яка якраз тоді бурхливо розвивалася.

Підприємству судилися і стрімкі піднесення, і прикрі занепади, викликані як об'єктивними, так і суб'єктивними чинниками. Було в історії заводу навіть цілковите його перепрофілювання.

Визначним періодом у житті підприємства були 1937-1938 роки, коли було проведено повну реконструкцію заводу, потужність якого зросла до 1200 дал спирту на добу.

Знаковим в історії заводу став 1991 рік, коли було не тільки відновлено виробництво спирту, а й закладено основу для виробництва горілчаних напоїв найвищої якості. Першою ластівкою, що знаменувала собою прихід справжньої весни розквіту на підприємство, стала горілка "Древньокиївська", лінія з виробництва якої стала до ладу у 1993 році. Згодом відбулося перепрофілювання заводу на виробництво спирту із зерна. Нинішня потужність заводу - 3082 декалітри на добу.

Нині державне підприємство "Косарський спиртовий завод" належить до Державного концерну "Укрспирт". Це сучасне високоефективне підприємство харчової промисловості, яке спеціалізується на виробництві етилових спиртів вищого очищення "Екстра", "Люкс" та високоякісних горілчаних напоїв, відомих під торговельною маркою "Холодний Яр". Спиртовий завод сьогодні - це високотехнологічне виробництво з добре розвиненою інфраструктурою, високим ступенем автономності, забезпечене автомобільним транспортом та шляхами сполучення, має добре розвинену залізничну мережу сполучення. Потужні цехи заводу виробляють понад 1 мільйон декалітрів спирту найвищої якості на рік та 620 тисяч декалітрів горілчаних виробів. відповідно до ГОСT 5962-67, - "Екстра", "Люкс"; високоякісний етиловий спирт вищого очищення із меляси; горілки особливі (у кожній пляшці кришталево чистого напою бринить історія рідного краю: "Холодний Яр", "Казка Холодного Яру", "Крижана", "Максим Залізняк", "Косарі" та гірка настійка "Холодноярський край").

Горілка Косарського заводу, розлита у пляшки вишуканої оригінальної форми, які чудово гармонують з вмістом, помітно вирізняється серед розмаїття алкогольних напоїв України. Косарські горілки завдяки їхньому неповторному смаку здобули широке міжнародне визнання. Зокрема, горілку "Холодний Яр" нагороджено призами "За технологію і якість" (Берлін, Німеччина), "За кращу торговельну марку та імідж" (Мадрид, Іспанія), "За якість" (Париж, Франція) та найвищою європейською нагородою за якість - мадридською Великою золотою медаллю. На Батьківщині горілчані вироби косарців здобули дипломи "Вища проба" та "Краща торговельна марка України".

Очолює висококваліфікований та працелюбний колектив косарців, здатних працювати по-новому, Валентина Анатоліївна Крижня. Це завдяки її самовідданій праці державне підприємство "Косарський спиртовий завод" не тільки не загубилось у бурхливому сьогоденні, а навіть чудово розвивається. Попри всі негаразди минулого, яких довелося зазнати працівникам спиртзаводу, та труднощі сьогодення, Косарський спиртовий завод - підприємство високої культури та високої якості продукції - прагне досягти якнайвищих вершин. Технологічний цикл виробництва становить 242 дні.

Основні напрями діяльності підприємства: виробництво горілчаних напоїв та спирту з зерна та меляси. Основні види продукції, яку завод пропонує до реалізації: спирти ректифіковані із зерна вищого очищення, виготовлені
Категорія: Державне підприємство «Косарський спиртовий завод» | Додав: admin
Переглядів: 1650 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 2.7/3
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: